Advent

A december hónap egyik legfontosabb eseménysorozata iskolánkban már évek óta Advent időszaka. A várva várt karácsonyi szünetet és az ünnepeket mindannyian csendes, mégis izgatott készülődéssel töltjük. E négy hét alatt, mely a Mindenki Karácsonyán éri el a csúcspontját, minden hétfő reggel összegyűlünk az iskola folyosóján, hogy meggyújtsuk az adventi koszorú gyertyáit. A jeles eseményt ebben a tanévben is ünnepi köszöntők előzték meg, az igazgató néni minden alkalommal elmondta Advent üzenetét, és felhívta a figyelmet a szeretet és az egymás iránti odafigyelés fontosságára. Tanítványaink közül ezúttal a színjátszó csoport tagjai mondtak el egy-egy versikét vagy szép gondolatot magyar és német nyelven. Hagyományainkhoz hozzátartozik az éneklés is, a „Wenn die erste Kerze brennt…” c. dallal kezdünk vagy zárunk minden gyertyagyújtást. Így töltve az adventi heteket, igazán szép ünnepre készülhetett fel valamennyi tanítványunk.