Költészet napja

1964-től minden év április 11-én előadások, felolvasások és versmondó versenyek keretében emlékeznek meg országszerte a poétikáról, és így egyik legnagyobb költőnkről, József Attiláról.   Az élet kegyetlen volt vele, hisz félárva gyermekként sosem találta a helyét, és örökösen szeretet után áhítozott, amit sem gyermekkorában, sem felnőttkorában nem kapott meg. Egész élete tele volt lemondással, felnőttként pedig szembesült a meg nem értéssel. Viszont ebből az életútból gyönyörű versek születtek, amelyek egy életre szóló tanítással szolgálhatnak, ha figyelmesen, elmélyülve olvassuk őket.

A költészet napjának méltó megünnepléseként versünnepet tartottunk iskolánkban. A 3-4. osztályosok kortárs költök vidám hangulatú verseivel készültek, a nyolcadikosok József Attila verseit és ezek átiratait szavalták el.

Kívánjuk, hogy szeressétek a verseket, olvassátok őket, és tanuljatok meg minél többet könyv nélkül is!