Szarvasbőgésen jártunk

2016.szeptember 14-én a 2. osztály tanulói szarvasbőgés hallgatáson vehettek részt. Az osztály diákjait és szüleiket Koroknai József és felesége látta vendégül. Először Hidegkútra látogattunk el, ahol a gyerekek lovakat simogathattak, játszhattak s egy kis rágcsálnivalót is fogyaszthattak. Közben Józsi bácsi előadást tartott nekünk a szarvasokról, megtekinthettünk különböző szarvasagancsokat és néhány fotót is, az elmúlt év vadászsikereiről. Sötétedés után pedig néma csendben vártuk, hogy meghallhassuk a híres szarvasbőgést. Igaz, egy kis időbe telt, de végül a távolból felhangzott a várva várt hang. Hogy még inkább részesei lehessünk ennek az élménynek, Józsi bácsi egy bőgőkürt segítségével próbálta előcsalogatni a szarvasok hangját. Úgy gondolom, egy életreszóló élménnyel gazdagabban térhettünk haza, hiszen nem mindenki lehet részese egy ilyen eseménynek.