Színházlátogatás – Der Lebkuchenmann

2017. március 1-én 18 gyermekkel és két kísérőpedagógussal színházlátogatáson vettünk részt Miskolcon, a Művészetek Házában. Az esős szerda délutánon ebéd után indultunk útnak a 15 órakor kezdődő előadásra, melynek különlegességét az adta, hogy az akár 5 éves kortól megtekinthető darabot a szekszárdi Magyarországi Német Színház (Deutsche Bühne Ungarn) rendezésében, németül tekinthettük meg. Tanulóink ezt a lehetőséget a német nyelvi ismeretek terén nyújtott kiemelkedő teljesítményük elismeréseként, jutalomutazásként kapták meg, és nagy örömmel vettek részt a programon. A mintegy egy órás gyermekmusical interaktív játékával kicsiket és nagyokat egyaránt magával ragadott. A történetben, mely egy konyhai fűszeres polcon játszódik, életre kel az borsőrlő, a sószóró, kakukkos óra kakukkja, a tea filter, Flitsch, az éhes egér-maffiózó, és a főszerepet betöltő mézeskalács ember is. A mesét több nem várt, izgalmas fordulat teszi érdekessé, melynek megoldásába a nézőket is bevonják. Az előadás könnyebb érthetőségét a folyamatos feliratozás könnyítette.

A gyerekek utazását a rátkai Német Nemzetiségi Önkormányzat finanszírozta, a belépőjegyek összegét iskolánk az idei Jótékonysági bál bevételéből állta.