Egészséghét

2017. november 20. és 24. között tartottunk iskolánkban az Egészség hetét. Mivel november hagyományainkhoz híven egészségvédelmi hónap, minden ősszel színes programokat kínálunk ebben a témában. Nem volt ez másként most sem, az egészséges életmód, a higiénia és a mozgás fontossága ezúttal is főszerepet kapott ezeken a napokon. A gyerekeknek lehetőségük volt arra is, hogy részt vegyenek több pályázaton, ill. versenyen, így kerestük az iskola legjobb reklámfilm készítőit, a legügyesebb költőt és írót, és a legszebb gyümölcs és zöldség szobrászokat is.

reggeli torna

Minden reggelt tornával kezdtünk, melyeknek nagy részét a felsős lányok tartottak a kisebbek számára. A délelőttök folyamán többször útjára indult a tisztaság kommandó, az ellenőrző pedagógusok alaposan szemügyre vették az osztályok tisztaságát, és megdicsérték azokat a gyerekeket, akik ügyeltek arra, hogy mindig egészséges tízórait hozzanak magukkal. A hét során a szokásosnál is több ivóvíz fogyott intézményünkben a vízivó verseny keretében. A nagyszünetek izgalmas eseményeként minden nap Partizán Párbajt rendeztünk, melyet az osztályok között hirdettünk meg. Minden napnak megvolt az üzenete a gyerekek számára, melyet a faliújságon olvashattak el egy-egy bölcs mondatba rejtve, sőt arra is lehetőség nyílt, hogy ők maguk írjanak üzenetet az egészségről egymásnak a folyosón arra kijelölt falfelületre.

egészséghét

A gyerekek egészségügyi vetélkedők során is próbára tették már meglévő tudásukat és újonnan tanult ismereteiket, melyeket külön rendeztünk meg az alsósok és külön a felsősök számára. Ez alkalommal is voltak előadóink, felsőben Kardos Viktória masszőr tartott előadást a mozgásról és a gyógytestnevelés fontosságáról, míg alsóban Tóthné Poncsák Csilla beszélt az egészséges életmódról.   Iskolánk tanulói fogászati szűrővizsgálaton vettek részt, védőnőnk pedig a térlátásunkat ellenőrizte le.

projektzáró dal

Projektzáró rendezvényünk keretében az alsósok és a felsősök is egy-egy dallal készültek, melyet a folyosón mutattak be egymásnak. Sor került a versenyek és pályázatok eredményének kihirdetésére is, és örömmel láttuk, milyen sokan igyekeztek azokon részt venni. Ezúttal sem maradhatott el a gyümölcs és zöldség bár, ahová az osztályok bőséges lakomát varázsoltak.

Vitabár a projektzárón

Ezúton is köszönjük a szülők támogatását, és jövőre is várjuk a jobbnál jobb alkotásokat és ötleteket!

Külön köszönjük a tízóraira felajánlott kartonnyi banánt a Matisz családnak.

EGÉSZSÉGHÉT  VERSENYEREDMÉNYEK

Alsós egészségügyi vetélkedő:

I.                    SZŐLŐ csapat (Csepregi Nadin, Herczeg Dóra, Koroknai Gábor, Braun Benett, Tóth Eszter)

II.                  KÖRTE csapat (Héring Hanna, Lipták Ildikó Csepke, Pintér Alida, Brevák Ruben, Csóka Márk, Vizsolyi Norina)

III.                CSERESZNYE csapat (Bodnár Noémi Vanda, Csizmadia Zoé, Balogh Virág, Radics Veronika)

IV.                PAPRIKA csapat

V.                  DINNYE csapat

VI.                ALMA csapat

VII.              EPER csapat

SZILVA csapat

Felsős egészségügyi vetélkedő:

I.                    Schmidt Gréta, Tóth Norina, Birk Tamás, Dezső Csaba