Perbáli vendégeink voltak

Az EFOP-3.1.8-17-2017 - iskolaközi szemléletformáló pályázat keretében testvériskolánkból, Perbálról 12 diák érkezett hozzánk két pedagógus kíséretében, hogy megismerkedjünk egymással, hiszen két tanéven keresztül veszünk majd részt közös programokban.

A két nap során igyekeztünk minél inkább bemutatni iskolánkat, településünket és annak környékét, és betekintést nyújtani iskolánk sokoldalú arculatába.

A pénteki napunk is bővelkedett programokban, a perbáli gyerekek és pedagógusaik részt vettek több tanítási órán (német, népismeret és természetismeret), csokit készítettek a Szerencsi Bonbon Kft. interaktív csokikészítő műhelyében, délután pedig játékos sportfoglalkozás várta őket, majd a Schwarzwald Hagyományőrző Egyesület szervezésében a hostubázás hagyományát elevenítettük fel a rátkai Közösségi Házban.

Ezen a napon még egy felhívásnak eleget tettünk, mi is csatlakoztunk a Szemem fény alapítvány kezdeményezéséhez, és nagyon sokan pirosba öltöztünk támogatásunk kifejezéseképpen.