Szüret projektzáró rendezvény

A Tájház udvarán zajlott a projektzáró. Az osztályok bemutatták témájuk összegzését. Az első-második osztály szüreti eszközöket gyűjtött, melyből kiállítást rendezett az iskola folyosóján. A harmadikosok a régi hétköznapi viseletet mutatták be, a negyedikesek a szüreten fogyasztott egyszerű paraszti ételekkel, hagymás olajos- és zsíroskenyérrel kínálták a vendégeket. A 7. osztály összevetette a hagyományos borkészítést, a mai modern borászatok technológiájával. A nyolcadikosok prospektust készítettek, amelyben a rátkai borászatokat mutatták be. Igazi előadássá szervezte bemutatóját az ötödik-hatodik évfolyam, beavatva a nézőket a szüret előkészületeitől a szőlő feldolgozásáig. Interaktívvá vált a bemutató attól, hogy aki szerette volna, az kipróbálhatta a puttonyozást, a szőlőtaposást, préselést, sőt mustot is kóstolhatott. A Települési Nemzetiségi Önkormányzat minden résztvevőt meghívott a szüreti élményt még teljesebbé tevő ebédre. Nagyon finomra sikerült a szülők által főzött krumpligulyás, és a szakács nénik kenyérlángosa.

Reméljük, hogy a projekthét eredményeképpen sikerült a régi szüretek tevékenységeit megismertetni a ma diákjaival.

Köszönjük a kedves szülőknek, hogy támogatták gyermekeiket a gyűjtőmunkák elvégzésében, és hogy megfőzték a levesünket.

Továbbá köszönjük az Önkormányzatnak a rendezvény helyszínének berendezését és az ebédmeghívást.