Ének verseny

„Énekeljetek az Úrnak új éneket” / Zsolt. 98,1./
A Zempléni Református Egyházmegye keresztyén ifjúsági énekversenyt szervezett a Csobaji általános iskolában 2019 április 5-én délután 15: 00 órától.
A Rátkai Német Nemzetiségi Általános Iskolából öt tanuló jelentkezett az ének tudásuk megmérettetésére.
Takács Luca 1.o
Herczeg Réka 3.o
Pintér Alida 4.o
Sterliczky Erik Szebasztián 7.o
Tóth Norina 8.o
Nagyon jó hangulatot teremtettek az utazás során is a kisbuszban, végig énekelték az utat. Nagyon fontos volt az énekek begyakorlása, de nagy szükségünk volt a jókedvmegteremtése is, mert amikor odaérkeztünk szembesültünk azzal a nem könnyebbítő helyzettel, hogy mind a négy korcsoportban túljelentkezés van. Ez a látvány fogadta Csobajon a mi kis ,de annál nagyszerűbb csapatunkat. A gyerekek, amiket öröm volt szemlélni, mivel ők nagyban segítették egymást hangszínnel és bátorítással, hamar felmérve a helyzetet, hogy most nem egymással kell versenyezniük, hanem más iskolákból érkezett hatvan versenyzővel.

Istennek legyen hála, nemcsak szép, hanem - nagyon szép- eredményt értek el:
Takács Luca I. helyezést,
Tóth Norina I. helyezést,
Strerliczky Erik Szebasztián III. helyezést
ért el a korcsoportjában .
Herczeg Réka és Pintér Alida Emléklapot kaptak.

Hazafelé jövet már minden okunk meg volt a jókedvű énekelésre, mivel a Rátkai Német Nemzetiségi Általános Iskola ott részt vett tanulói a négy korcsoportból két korcsoport első helyezését érdemelték ki.
Szeretettel köszönjük meg az énekek betanítását, hangolását Baloghné Molnár Izabella tanárnőnek.

Nagy Károly
lelkész