Gyermeknap

Iskolánkban immár hagyományosan rendeztük meg a Gyermeknapot. Idén, ez június 01-re esett, nem mindennapi programokkal vártuk a. A szép napsütéses napot egy vidám tánccal indítottuk. Ezután a moderntáncos lányok tartottak egy bemutatót. Ezt követően az alsó és a felső tagozat kettévált. Az alsós tanulók egy vidám és vicces sorversenyen mutathatták meg ügyességüket. A szülőket sem hagytuk ki ebből a remek feladatból, versenyezni hívtuk őket.
A felsős tanulók kipróbálhatták az udvarra kitett játékokat (csocsó, íjászat, pingpong, trambulin)
9 óra körül megérkezett a vára várt ugárlóvár, ami egészen 15 óráig várta az ugrálni vágyó gyermekeket.

Ezközben vendégül hívtuk Bonbonella bohócot is, aki vicces feladatok végrehajtásáért egy lufit adott a gyermekeknek.

Természetesen az arcfestés sem maradhatott el, színesebbnél színesebb arcú gyermekek lepték el az iskola udvarát. Egy szülői felajánlásnak köszönhetően, a csodás hajfonatok is készültek a lányoknak.
A felsős váltóverseny után az ebédé volt a főszerep, az iskola vendégül látta a tanulóit egy finom lángosra.
Ebéd után sem unatkozhattunk, hiszen következett az apa- fiú futballmérkőzés. Majd ezt követte a pedagógus/szülő- lányok kézilabdamérkőzése.
Fantasztikus hangulat uralkodott mindkét mérkőzésen.
A fáradhatatlan pedagógusok osztályok közötti partizán párbajt szerveztek a gyerekeknek. A legügyesebb csapatot apró ajándékkal jutalmaztuk.
A napot a kinti szabad játék, az aszfalt rajz, és a Ki miben különleges elnevezésű program zárta.
Köszönet illeti:
• iskolavezetést, a programok finanszírozásáért (Jótékonysági bál bevételének egy részéből)
• tanári kart, a segítő és együttműködő munkájáért

Spéderné Sebő Edit