Színházban jártunk

Pinokkió
2015. október 25-én Sátoraljaújhelyen a Latabár Színházban megtekintettük a szekszárdi német színház előadásában a Pinokkió c. darabot. Iskolánkból a 2-6.osztályokból közel 60 fő láthatta a jó hangulatú előadást. A részvétel, akárcsak a színház korábbi megyei szereplései alkalmából, ezúttal is a ingyenes volt a Megyei Német Önkormányzat jóvoltából. Az autóbuszt pedig a Rátkai Német Települési Önkormányzat finanszírozta. A darab korábban azon klasszikus mesék sorába tartozott, amellyel a gyerekek már egész kicsi korukban találkoztak. Ma már más a helyzet. Kiderült, hogy a többség ezen az előadáson találkozott először a történettel. Így a német előadás megértésében akadtak problémák. Azonban a színvonalas játék segített a főbb összefüggések megértésében. Tanulság a jövőre nézve: Még a legismertebbnek tűnő meséket, darabokat is elő kell készíteni, a történetét nagyvonalakban el kell mesélni! Ennek ellenére a gyerekek élvezték az előadást.

Endrész György
német munkaközösség vezető