Táborozás Nyíregyházán

„Tematikus informális és nem formális tanulási alkalmakhoz kapcsolódó tanulási formák módszertani megalapozása” projekt keretén belül iskolánk 25 tanulója június 18-23. között Nyíregyháza Sóstó Kisvakond Ifjúsági Táborában bentlakásos tematikus táborban vett részt.

A heti programunk a Közlekedés, KRESZ, Sport és egészségre nevelés témamodulon belül az „Olimpia – avagy sport és harmónia – szépség, igazság, erő” volt. A hét folyamán diákjaink átélhették az ókori görög városállamok hangulatát nagy hangsúlyt helyezve a sportra, játékokra. Zárórendezvényünk az „Olimpia” volt, ahol a gyerekek ügyességüket, erejüket mérték össze (futásban, gerelyhajításba, diszkoszvetésben, birkózásban), s a legjobbak közül kerültek ki a bajnokok, akik fejére babérkoszorú, nyakukba aranyérem került.

Meglátogattuk a Vadas Parkot is, és a strandon is töltöttünk egy vidám napot. Eseménydús, élményekkel teli hetet magunk mögött hagyva fáradtan érkeztünk haza.