Rátkaiak Perbálon

A rátkai testvériskola látogatása – 2018. március 19-20.
Az „Együtt, testvérként – Rátka – Perbál” iskolaközi szemléletformáló programnak köszönhetően a Rátkai Német Nemzetiségi Általános Iskola testvériskolája lettünk, melynek keretében februárban két napot tölthetett el 12 hatodik osztályos tanulónk Rátkán Kincsesné Kuthy Etelka intézményvezető helyettes és Királyné Halmosi Edit tanárnő kíséretében. Március 19-én és 20-án pedig iskolánk látta vendégül a rátkai testvériskola felső tagozatos diákjait és négy tanárukat.
A tornateremben szállásoltuk el a vendégeket. Az első napon megismerkedtek iskolánkkal és a faluportya keretében településünkkel, majd este Budapesten egy színházi előadást tekintettek meg. A testvériskola meghívásának köszönhetően 6. osztályos tanulóinkat is meghívták a színházi előadásra, amely felejthetetlen élményt nyújtott számukra. A második napon részt vettek az iskolában a tanórákon, közösen tanultak. A délutáni vetélkedő után, rengeteg élménnyel gazdagodva indultak haza. Örülünk, hogy jól érezték magukat nálunk.

Bors Andrea intézményvezető