Adventi gyertyagyújtás

Első gyertyagyújtás

November 30-án reggel az 4. osztály tanulói tanteremről tanteremre járva rövid adventi műsorral örvendeztették meg az iskola tanárait és diákjait, majd meggyújtották az osztályok adventi koszorúin az első gyertyát. Advent első vasárnapja a keresztény egyházi év és egyben a karácsonyi ünnepkör kezdetét is jelenti. Az advent szó jelentése “az Úr eljövetele”. Az adventi koszorún a gyertyák színe a katolikus hagyomány szerint a bűnbánat színét jelképező lila, kivéve a harmadik vasárnapra jutót, amely rózsaszín, mert ez az öröm vasárnapja. Az első adventi gyertya szimbolizálja a hitet.

Második gyertyagyújtás

December 7-én reggel Prunyi Jánosné igazgató asszony az 5. osztály tanulóinak dalos – verses ünnepségét követően meggyújtotta az iskola adventi koszorúján a második adventi gyertyát. Ez a gyertya a hagyomány szerint szintén lila, mely a reményt szimbolizálja. Reményt arra, hogy eljön a Megváltó. Az egyre több világító gyertya növekvő fénye jelképezi, hogy világosság, hit és szeretet költözik az emberek szívébe.