Állatok világnapja

Iskolánk ezen az éven is megemlékezett az ÁLLATOK VILÁGNAPJÁRÓL. Ez a nap arra hívja fel mindenki figyelmét, hogy nem csak október negyedikén, hanem egész évben nagy odafigyeléssel kell gondoskodnunk az állatokról. Legfőbb célunk az volt, hogy kialakítsuk és erősítsük a gyerekekben az állatok iránti felelősségérzetet és kötelességtudatot. Hangsúlyt fektettünk a vadon élő állatok megsegítésére, hiszen ez mindannyiunk kötelessége (pl. műanyag és veszélyes hulladékok, avartüzek csökkentése). Annak érdekében, hogy a diákok még közelebbről megismerjék az erdei állatokat egy kiállítást rendeztünk az itt élő állatok fotóiból. A második osztályosok egy kedves verssel és dallal mutatták be az erdő lakóit.