Európai Diáksport Napja

A Magyar Diáksport Szövetség ( MDSZ ) ezen az éven is meghirdette az Európai Diáksport Napját, amelynek az időpontja szeptember 25. volt. Ezen a napon a jelentkezett iskolák 120 perces mozgás- és sportprogramot szerveztek a tanulóknak. A járványügyi készültség időszaka miatt az MDSZ lehetőséget adott az iskoláknak arra, hogy a testnevelés órák tanórai keretei között rendezzék meg a sportprogramokat a gyerekek számára.

Iskolánk több éve résztvevője ennek a sportrendezvénynek, amelyet a Diákönkormányzati Nappal együtt bonyolítottunk le. A program kötelező eleme a 2020 méteres futás, amelyet a diákok kocogó tempóban tettek meg. Ezután az alsós és felsős tanulók különböző helyszíneken játékos és sportos feladatokat kaptak. Az alsós korcsoport helyszíne a település nagy focipályája volt, ahol ügyességi és gyorsasági feladatokat hajtottak végre. Megmutathatták a rátermettségüket a célbadobásban, egyensúlyozásban, labdás ügyességi feladatokban, kötélhúzásban. Ezen kívül kis csoportokban a floorball labdajáték alapjait is megtanulhatták a gyerekek. A testnevelés óra keretében a tanulók a Partizán játékban is kipróbálhatták az ügyességüket. A felsős tanulók a testnevelés óra keretében váltóversenyben, floorball játékban, labdarúgásban és kosárra dobásban mérhették össze az ügyességüket. A felsős tanulók a frizbi dobásását, a kézilabdázást, kötélhúzást, íjászatot, és a királylabda játékot hajtották végre a diáksport napján. Az egészséges táplálkozással kapcsolatban, játékos elméleti feladatok is helyet kaptak, mivel az egészségtudatos életmód iránti érzékenyítés is a témanap része volt.

A versenyek végén az oklevelek mellé egy kis csokoládét is kapott minden tanuló az aktív sportszerepléséért.

Kunder Tamás