Kreuzenort

LENGYEL, MAGYAR KÉT JÓ BARÁT…

Iskolánk 20 esztendeje ápol testvériskolai kapcsolatot a lengyelországi Kreuzenorttal.

A testvértelepülési szerződést 1998. március 23-án Kreuzenortban a két nagy európai zeneszerző Liszt Ferenc és Ludwig von Beethoven tiszteletére rendezett koncert alkalmával írták alá. S ezzel az időponttal startolt a diákcsere program is, azóta is töretlenül dolgozunk a két iskola kapcsolatán. Folyamatosak a látogatások a testvériskolákban. Egyik évben fogadjuk a hozzánk látogató 15-17 tanulót, másik évben mi utazunk Lengyelországba. A programok feledhetetlenek, fantasztikus hetet töltenek évről évre együtt a diákok. Gyarapodnak tudásban, alkalmazkodásban, de legfőképpen német és angol kommunikációs készségük fejlődik.

Köszönet illeti a szülőket, hogy egy hétre befogadják a lengyel gyerekeket. És köszönet jár az Önkormányzatnak, hogy a testvériskolai program megvalósulását évről évre finanszírozza.

Ebben a tanévben május 6-án utazhatnak iskolásaink Kreutzenort diákjaihoz.