Perbál

Az „Együtt, testvérként” iskolaközi szemléletformáló pályázat kapcsán ismerkedtünk meg Perbállal 2017-ben. A két tanévet felölelő program rendkívül sok lehetőséggel gazdagítja az iskolánkba járó gyermekeket: színházlátogatások, szakkörök, táborok, előadások, kirándulások… Választott partnerünk, a perbáli Kis-forrás Német Nemzetiségi Általános Iskola Közép-Magyarország régióban helyezkedik el, a német nemzetiségi identitás köt össze bennünket. Több tématerületen dolgozunk együtt pl.: partnerség kialakítása egy teljesen más régióban elhelyezkedő iskolával, egészséges életmód fontossága, generációk közötti együttműködések, a német nyelv tanulása. A programok során kölcsönösen meglátogatjuk egymás intézményeit, és tanulóink-tanáraink számára lehetőség nyílik a kapcsolatépítésre, a tapasztalatcserére, a jó gyakorlatok átadására.