Fenntarthatósági témahét (április 24 - 28.)

Iskolánk ismét csatlakozott a Fenntarthatósági Témahéthez (04. 24 - 28.). Az idei év kiemelt témái közé tartoztak a biodiverzitás, a fenntartható értékek, az energia és a hulladék. Ezekből a témákból készültek fel a pedagógusok a tanórákra és ezek köré szerveződtek a különféle kísérőprogramok is. A tanórákon a gyerekek foglalkoztak a textilhulladékok problémájával, megismerkedtek a biodiverzitás fogalmával, és az azt veszélyeztető jelenségekkel. Továbbá, rajzpályázatot hirdettünk, ahol a diákoknak lehetőségük volt felfedezni a lakóhelyükön vagy annak természeti környezetében található biodiverzitási formákat, és ezekről egy szabadon választott művészeti alkotást készíteni.
Emellett aktív résztvevői voltunk az országos TeSzedd! programnak is. Az iskola környékén, a település utcáin, a településről kivezető utak mentén a tanulóink lelkesen gyűjtötték a szemetet.
Az iskola bejáratánál facsemetét ültettek az első és negyedik osztályos diákjaink, akiknek feladata lesz ezeket a kis fácskákat egész évben gondozni. A 7-8. osztályos diákjaink, pedig német nyelven is elmélyítették a fenntarthatósággal kapcsolatos érdekes ismereteket. Erről számot is adtak az iskolánk által rendezett ÖKO - Wettbewerb német nyelvű online csapatversenyen.
Számunkra fontos megerősítés volt, hogy nemcsak ezen a témahéten szükséges foglalkoznunk a Föld védelmének fontosságával, hanem az egész tanév során törekednünk kell környezettudatos cselekedetekre, ezért szelektíven gyűjtünk papírt, PET palackot, kupakot, használt olajat.
Célunk egy olyan szemlélet kialakítása és formálása, amelynek segítségével egy élhető, fenntartható környezetben tölthetjük el a mindennapjainkat.

Az iskola nevelőtestülete

Designed with ‌