Karácsonyvárás

A pénteki zord időjárás után senki nem gondolta, hogy ilyen gyönyörűséges MINDENKI KARÁCSONYA lesz a falucskánkban szombaton. A templom melletti téren az iskolások lobbantották lángra a település adventi koszorúján a negyedik gyertyát az iskolás kisénekkar dalai és versei közepedte. A templomi énekkar és a Schwarzwald Hagyományőrző Egyesület a Betlehemnél régi kántálást elevenített fel – ezzel vette kezdetét az ünnepi est. A templomban a 2. és a 4 osztály műsorát mindenki megigézve figyelte, s ehhez adott különösen meghitt légkört a templomi helyszín varázsa.
Az ünnepség végeztével nem sietett haza ma senki, mert kezdődött a karácsonyi forgatag a Sváb Hagyományok Háza előtti téren, ahová az Önkormányzat egy gyönyörűséges adventi falucskát varázsolt. Itt vált teljessé ünnepi műsorunk az óvodásaink és a Hagyományőrző Népdalkör dalaival. Az óvodások és iskolások kis standokon árusították karácsonyi ajándéktárgyaikat. A középre elhelyezett asztalok bővelkednek a sok jólelkű ember által megrakott finomságokkal: szalonnás falatkák, ízletes házi sütemények, mézesek, bejglik, szaloncukrok, gyümölcsök kínálták magukat, s mindenki ingyen fogyaszthatott belőlük. Voltak, akik szívesen készítettek sült virslit, forralt bort, meleg teát – s azt osztogatták szeretettel.
A kellemes ízeknek, a vásárlási lehetőségnek, a szíves kínálásnak, a csendesen hallható karácsonyi dallamoknak köszönhetően mindenki jól érezte magát. Örömteli beszélgetések, találkozások, együttlétek, ünnepi ízek… - a karácsonyi várakozás hangulata átjárt mindenkit. Nagyon szép volt így készülődni a Jézuska születésére.
Köszönetemet fejezem ki a karácsonyi műsor minden szereplőjének, a felkészítőknek, a szülői munkaközösségnek, a szülőknek, a pedagógusoknak, az iskolai dolgozóknak, az óvoda dolgozóinak, polgármester asszonynak, a képviselő-testületi tagoknak, a közfoglalkoztatottaknak, MINDENKINEK, aki önzetlenül támogatta vagy bármilyen formában segítette a MINDENKI KARÁCSONYA megrendezését.🥰

Drag & Drop Website Builder