Lélekmozgató

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) február 22-én, immár 6. alkalommal hirdette meg és irányította a résztvevő intézmények figyelmét azokra a fogyatékkal élő embertársainkra, akik a hétköznapi élet komoly kihívásai, nehézségei mellett élsportolókként is példát mutatnak nekünk. Őket, a parasportok kedvelőit, a parasportolókat ünnepeltük ezen a napon.
Iskolánkban LÉLEKMOZGATÓ, érzékenyítő programjainkkal játékos, sportos foglalkozásokon keresztül igyekeztünk tanulóinknak bemutatni néhány olyan nem mindennapi élethelyzetet, amivel ők még nem találkoztak. Így megtapasztalhatták, hogy milyen nehézségekkel kell együtt élnie egy látássérültnek, vagy egy kerekesszékbe kényszerült embernek.
Ez az alkalom nagyszerű lehetőség volt arra, hogy a foglalkozásokon résztvevő tanulók empátia készsége fejlődjön a fogyatékkal élő emberek, sportolók iránt.

No Code Website Builder