Magyar kultúra napja 2023

Január 22-én ünnepeljük a magyar kultúra napját, annak emlékére, hogy a kézirat tanúsága szerint Kölcsey Ferenc 1823. január 22-én – idén pont kétszáz éve – vetette papírra a Himnusz végleges szövegét. Az évforduló kapcsán az iskolában is nagyon fontos megemlékezni a Himnusz szerzőjéről, Kölcsey Ferencről, és felhívni a figyelmet a magyar kultúra gazdag örökségére, hagyományaira, tárgyi és szellemi értékeire.
Iskolánkban hétfőn egy interaktív megemlékezéssel kezdődött a magyar kultúra napja az ünneplőbe öltöztetett nagy iskolai faliújság előtt.
Igazgató néni beszélt a magyar kultúra sokszínűségéről, elmondta, hogy a népköltészeti alkotások, a népzene, a néptánc, a magyar alkotóktól származó versek, regények, a magyar történelem, ugyanakkor az épületeink, a szobrok, múzeumok, a magyar hagyományok, a sok-sok találmány, a világörökségi tájaink mind-mind a magyar kultúra részei. A gyerekek is nagyon lelkesek voltak a hungarikumok összegyűjtésében, és jeleskedtek a magyar költők verseinek elmondásában. Ügyesen összefoglalták a lényeget: a magyar kultúra mindaz, amit a magyarság teremtett eddigi léte folyamán.
Az ünnepség zárásaként közösen elénekeltük gyönyörű himnuszunkat.

Easiest Website Builder