Szüret régen és most projektnap

A szüret időszaka lassan véget ér. Az elmúlt hetekben minden osztály ezzel a témával foglalkozott népismeret órán, majd a november 15-én megtartott projektzáró eseményünkön iskolásaink bepillantást nyerhettek a különböző szüreti tevékenységekbe.
A 4. osztályosok egy rövid jelenetben a rátkai népviseletet mutatták be az iskola tanulóinak. Az 5.b osztályosok egy jellegzetes rátkai édességet, tejfeles lángost sütöttek, amelyről kisfilmet készítettek. A 6.-osok egyik délután egy igazi szüreten vettek részt, fáradtságos munkájukat egy filmen örökítették meg. A 7. osztály tanulói feldolgozták a leszüretelt szőlőt, majd a programot az 5. a osztályosok beszámolója zárta, melyben Rátkáról, a Tokaj-Hegyaljai borvidék egyik fontos szőlőtermelő településéről meséltek. A 3. és a 8. osztályban bemutató órán vehettek részt az érdeklődő pedagógusok. Régi szüreti eszközökből kiállítás nyílt az iskola folyosóján.

Created with ‌

Website Design Program