Pénz7

Március 6-tól 10-ig rendeztük meg iskolánkban a diákok pénzügyi tudatosságát interaktív eszközökkel fejlesztő PÉNZ7-et, melynek középpontjában idén a „Korszerű pénzkezelés és digitális biztonság” állt. Az évről-évre megújuló témák mindig fontos ismeretanyagot közvetítenek a mindennapi pénzügyekről. Mindezt közérthetően, a gyermekek nyelvén.
A PÉNZ7 programjai átszőtték a hét tanítási napjait: a reggelek a „Vigyázz#KáPé!” című kisfilmsorozat egy-egy epizódjának vetítésével indultak. A film megtekintése után egy feladatlap kérdéseinek helyes megválaszolásával értékes zsetonokat lehetett nyerni. Aki a szünetekben ügyesen felelt a kvíz-kérdésekre, feltehette nyereményét a szerencsekerékre, és szaporíthatta vagy akár el is veszíthette a „pénzét”. A gyerekek pénzügyi vetélkedőn vettek részt, és megálmodhatták saját fizetőeszközüket is. A beérkezett pályamunkákból természetesen kiállítást rendeztünk. A legjobb alkotások készítői sok-sok zsetont tehettek zsebre. A legnépszerűbb esemény a hét utolsó napja volt, amikor megnyitott az „Iskola-bolt”. A megszerzett zsetonok ezúttal fizetőeszközként szolgáltak. Sok-sok hasznos, vagy éppen szórakoztató dolgot vásárolhattak értük a gyerekek, melyek értékét növelte az a tény, hogy ők dolgoztak meg érte.
A program azért fontos mindannyiunk számára, mert segítséget nyújt abban, hogy a diákok felnőttként tudatosan kezeljék majd a mindennapokban előforduló pénzügyi helyzeteket és megfontolt döntéseket hozzanak.

Landing Page Software