Petőfi 200 projekt

Iskolánk január 23-án Petőfi projektet hirdetett, abból az apropóból, hogy 1823. január 1-jén született a mindenki által jól ismert költőóriás.
Számtalan iskolai eseményünk, versenyünk kapcsolódott a jeles irodalmi személyiség emlékének, irodalmi jelentőségének az átörökítéséhez, megerősítéséhez.
A projekt indításakor megnyitott VERSFAL mára telve van szebbnél szebb kézírással másolt Petőfi-verssel és az iskolában tanult versekhez készült illusztrációkkal. Több tanítványunk tanult Petőfi-költeményt a szavalóversenyekre (Tiszalúc, Mád, Tarcal), mindegyikük szép eredményt ért el.
A János vitézhez ötödikeseink tartalmas lapbook-okat készítettek, a hatodikosok projektdobozokban ábrázoltak egy-egy verset, versrészletet.
Gyönyörű színfoltja volt a 3 hónapos projektünknek, hogy minden 2. héten egy-egy osztály közösen elmondott egy Petőfi-verset a versfalnál összesereglő egész iskolának.
Az eseményidézőhöz hozzátartozik az is, hogy hetedikeseink Erdélyben, Fehéregyháza határában megkoszorúzták Petőfi Sándor síremlékét.
Sok-sok ünneppé tett hétköznapunk volt az eltelt időszakban, melyek sorában különösen ünnepi a projektzáró rendhagyó irodalomóránk volt. A keretet az énekkarosaink által előadott megzenésített Petőfi-versek adták, az osztályok képviselői elszavaltak egy-egy verset, s jutalomban részesült mindenki, aki bármilyen formában, de tevékenyen részt vett a Petőfi 200 projektben.
Az ötlet támogatását, megvalósítását köszönöm a nevelőtestületnek és tanítványainknak!

HTML Code Generator