Tokaji diákok látogatása

Január 25-én a Tokaji II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 14 diákja 3 pedagógusa kíséretében rövid tanulmányi kirándulást tett Rátkán. Kirándulásuk célja volt, hogy megismerkedjenek a rátkaiak német nemzetiségi hagyományaival, szokásaival. A vendégek fogadására az 5.a osztály készült ezen a délután, akik egy vidám dallal köszöntötték őket, majd egy fényképes összeállítás segítségével mutatták be a települést és az iskolát. A vendég diákok is dalokkal érkeztek hozzánk, amit örömmel hallgattunk meg. A közös ebéd után egy rövid sétát tettünk a faluban. A Schwabenparkban megtekintettük a betelepülési emlékművet, a templomkertben az elhurcoltak emlékére állított emlékművet, végül bejártuk a tájház helyiségeit.
A falubejárást követően egy kis hostubázásra hívtuk a tokaji diákokat, magyarul és svábul énekeltünk, majd a Schwarzwald Hagyományőrző Egyesület két felső tagozatos tanulója egy közös táncra hívta a közös délután résztvevőit.

HTML Editor