Ünnep készül

„ÜNNEP készül emberek, tiszták, szépek legyetek!”

Az adventi koszorú négy gyertyája nem csupán az advent vasárnapjait és a karácsony közelségét jelenti. Ebben a hónapban megtanulhattuk, hogy mindegyik szimbolizál egy fogalmat. Az első a hit, a második a remény, a harmadik az öröm jelképe.
Az év utolsó tanítási napján advent utolsó gyertyáját gyújtottuk meg, amelynek a jelentése szeretet.
Egy gyönyörű és tanulságos mesével mutatta be igazgató néni a szeretet hatalmát. Az 5.a német nyelvű dala a fény és a szeretet győzelméről szólt. Énekkarosaink dalai és 2 tanítványunk verse tette még szebbé az iskolai várakozást.
A tisztelendő úr és a református lelkész úr egybegyűjtötte a saját felekezetüknek megfelelő gyermekeket, s ünnepi hittanórát tartottak nekik a templomban és a gyülekezeti házban. Az etikás tanulók segédkeztek a szeretetvendégség előkészületeiben.
A visszatérő tanulókat ünnepi dallamok kíséretében gyönyörűen terített szeretetasztal fogadta, telve nutellás és zsíroskenyérrel, gyümölcsökkel.
Az osztályok délelőttje karácsony közeledtével játékokkal, sütéssel, barkácsolással ünnepi hangulatban telt.
Az advent utolsó hetére kívánjuk mindenkinek, hogy tiszta szívvel várja a Jézuska születését, készüljön szívben és lélekben az együttlét örömére, és persze az ajándékozásra.
Legyen ez a várakozás varázslatos és tetőzze be egy hét elteltével a karácsony csodája, meghittsége.

Created with ‌

Website Building Software