Iskolai német nyelvű szavalóverseny

Iskolánk tanulói az elmúlt hetekben német nyelvű verseket és meséket tanultak, hiszen egy hónap múlva megrendezésre kerül az a regionális német szavalóverseny, melynek idén Sátoraljaújhely ad otthont. Iskolánkban március 26-án és 27-én tartottuk a helyi versenyünket, ahol a zsűri minden évfolyamról kiválasztotta azt a három tanulót, akik a regionális fordulóban a rátkai iskolát képviselik majd. Köszönjük szépen, hogy intézményünk volt német szakos pedagógusai, Endrész Árpádné és Endrész György elfogadták a meghívásunkat és segítették a zsűri munkáját a szavalatok értékelésében.

Az alábbi eredmények születtek az egyes évfolyamokon:

1. osztály:

I. Spéder Dominik
II. Dádi Amira
III. Kalina Melitta

A helyezetteknek és iskolánk valamennyi tanulójának lelkes nyelvtanulást kívánunk a továbbiakban is, a versenyeken pedig szép eredményeket!

Drag & Drop Website Builder