OÁTV 2023

2023.február 2-án és 9-én iskolánkban megrendezésre kerültek az Országos Általános Iskolai Nemzetiségi Tanulmányi Verseny helyi írásbeli fordulói.
Február 2-án német nemzetiségi nyelv és irodalom tantárgyból folyt a versengés, melyen két hetedik osztályos (Kalina Melitta és Schmidt Péter) valamint egy nyolcadik osztályos tanuló (Vágási Amira Katalin) vett részt. A verseny szövegértési, nyelvhelyességi és szövegalkotási feladatokkal mérte a diákok felkészültségét. Kalina Melitta 35 pont felett teljesített a versenyen, így a vizsgaszabályzat értelmében feladatlapját az országos versenybizottság javítja.
Február 9-én német nemzetiségi népismeret tantárgyból is sor került az OÁTV helyi fordulójára, amelyen Balogh Blanka, Herczeg Dóra, Vágási Amira Katalin és Varsányi Anna nyolcadik osztályos tanulók vettek részt. Ebből a tantárgyból minden feladatlapot központilag javítanak. Jelenleg a beküldött feladatlapok eredményére várunk.

Takács Györgyi és Mészárosné Schmiedt Mónika
felkészítőtanárok